Feng Shui w sypialni

Feng shui, czyli mówiąc w wielkim skrócie – planowanie pomieszczeń, miast, czy budynków zgodnie z rozkładem naturalnych sił przyrody i zasadami wykreowanymi przez starożytnych wciąż jest niezwykle popularne wśród projektantów wnętrz.
To także filozofia, która może pomóc na wszelkie życiowe problemy i zmartwienia. Dzięki kilku prostym zasadom jest się w stanie, jak twierdzą wyznawcy feng shui, poprawić jakość życia, a także sprawić by partnerzy trwali w doskonałej harmonii i miłości przez długie lata.

Azyl kochanków
Najważniejszym miejscem jest dla partnerów naturalnie sypialnia. Powinna być tak urządzona by małżonkowie byli w niej zrelaksowani i czuli się tam dobrze razem to. Jest częścią domu, która należy zarówno do kobiety jak i mężczyzny. Tam przebywają razem i mogą oderwać się od świata zewnętrznego.
Sypialnia powinna być tylko ich, prywatnym, terenem niedostępnym dla obcych. To ich oaza bezpieczeństwa, ale także miejsce erotycznych uniesień i intymnych rozmów. Według feng shui to, gdzie mieszkamy i jak nasze mieszkanie wygląda ma ogromny wpływ na całe nasze życie.
Dlatego jeśli chcemy żyć według zasad tej filozofii i pragniemy by nasze życie z partnerem było udane, ważne, byśmy pamiętali o kilku istotnych zasadach dekoracji sypialni.

REKLAMA Czytaj dalej

Barwy, które wzmogą pożądanie i poprawią jakość życia
Niezwykle istotne są kolory. Trzeba więc pamiętać by otaczać się przyjaznymi odcieniami. Według feng shui te barwy, które wpłyną pozytywnie na związek to przede wszystkim czerwień , ale także różne odcienie żółtego i pomarańczy.
Można pokusić się także o np. pościel koloru różowego. Jeśli w związku brakuje pożądania, trzeba postarać się o urozmaicenie sypialni drobiazgami w odcieniach purpury, która jest kolorem namiętności. Warto też wiedzieć, że granat sprzyja porozumieniu, a pomarańczowy wniesie do wspólnego życia małżonków więcej radości i dobrego samopoczucia.
Zieleń z kolei odpręża i relaksuje. Należy jednak pamiętać by całość była urządzona w kolorach naturalnych, bardzo stonowanych, a jedynie dodatki były w barwach czerwieni, różu, granatu zieleni czy też pomarańczy. Oczywiście, ogromne znaczenie ma także oświetlenie.
Istotne szczegóły
W swojej książce wydanej przez Studio Astropsychologii „Feng shui, sekret szczęścia, miłości i bogactwa” Marzena Gęsiarz radzi, iż kiedy w związku gaśnie pasja i namiętność, warto wprowadzić do sypialni detale kojarzone z miłością.
Trzeba więc powiesić na ścianach zdjęcia i obrazy ze szczęśliwymi parami, można również postawić takie rzeźby.
Specjaliści od feng shui polecają także aby w sypialni były zdjęcia, czy pamiątki, które przywołują obydwojgu kochankom na myśl miłe wspomnienia. Może to być fotografia ślubna albo souveniry ze wspólnych wycieczek. Można także postawić figurki delfinów, co powinno pozytywnie wpłynąć na związek.

Światło
Marzenia Gęsiarz proponuje również stosowanie linii prostopadłych oraz rozmieszczenie czerwonych świec.
„Oświetlenie nie powinno być bezpośrednie, odradza się jeden centralny punkt świetlny i ostre oświetlenie w okolicy łóżka, zaleca się oświetlenie takie, które stwarza atmosferę spokoju i intymności, sprzyjającą porozumieniu i romantycznym uczuciom”.
Światło jest niezwykle istotne. Dlatego powinno być łagodne i przyjazne. Blask czerwonych świec sprawi, że wieczór będzie wyjątkowy i zbliży kochanków do siebie.

Aby stosować się do zasad feng shui nie koniecznie trzeba od razu zmieniać cale umeblowanie i przestawiać wszystkie znajdujące się w domu rzeczy. Warto jednak zadbać o szczegóły i o ogólny nastrój, który powinien być jak najbardziej przyjazny dla mieszkańców.

Reklamy
This entry was posted in Irenka.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s