PSD502

Kolejne badania potwierdziły skuteczność leku zapobiegającego przedwczesnemu wytryskowi – znanego na razie jako PSD502 – ogłoszono podczas dorocznego zjazdu Sexual Medicine Society of North America w San Diego.
Badania kliniczne z podwójnie ślepą próbą (ani lekarz, ani przyjmujący lek pacjent nie wiedzieli, co biorą, i czy to nie placebo) przeprowadzono w USA, Kanadzie i Polsce. Wcześniej podobne próby miały miejsce w innych krajach Europy.

Okazało się, że mężczyźni, którzy przyjęli PSD502 na pięć minut przed stosunkiem byli w stanie pięciokrotnie opóźnić wytrysk w porównaniu z grupą, która dostała pozbawione działania farmakologicznego placebo. Zarówno pacjenci, jak i ich partnerki zgłaszali zwiększona satysfakcję z życia seksualnego, nie obserwowano natomiast istotnych skutków ubocznych.

Przedwczesny (w ciągu mniej niż minuty) wytrysk nasienia ujemnie wpływa na życie seksualne i emocjonalne zarówno mężczyzn,jak i ich partnerek. To problem aż jednej trzeciej męskiej populacji USA w wieku od 18 do 59 lat – mężczyzn z zaburzeniami erekcji jest dwa razy mniej. Na razie nie ma zatwierdzonych przez tamtejsze instytucje sposobów leczenia. PSD502 to połączenie dwóch leków – lidokainy i prilokainy. Jest stosowany miejscowo w postaci aerozolu .

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s