Czesław Małkowski, były prezydent Olsztyna, odwołany w listopadzie 2008 po tzw. seksaferze, wraca do gry. Ogłosił, że będzie się ubiegał o utracony urząd.

Czesław Małkowski, były prezydent Olsztyna, odwołany w listopadzie 2008 po tzw. seksaferze, wraca do gry. Ogłosił, że będzie się ubiegał o utracony urząd.

Po półtora roku niemal zupełnego milczenia były prezydent Olsztyna chce wrócić na to stanowisko. Twierdzi, że zdaje sobie sprawę, że w czasie kampanii będzie atakowany z różnych stron. Jest jednak spokojny: – Zostałem prześwietlony przez wszystkich: prokuraturę, policję, urząd kontroli skarbowej. Gdybym zrobił cokolwiek niezgodnego z prawem dawno byłoby o tym wiadomo – przekonuje. – Nic nie stoi na przeszkodzie, żebym startował. Przecież w Sopocie startuje Jacek Karnowski. Zresztą trzymam za niego kciuki, bo sądzę, że padł ofiarą prowokacji. – Nie chcę się na nikim odgrywać. Zemsta jest całkowicie poza moją psychiką.

Na Czesławie Małkowskim nadal ciążą prokuratorskie zarzuty dotyczące tzw. seksafery. Wybuchła ona w styczniu 2008 roku, gdy urzędniczki olsztyńskiego ratusza oskarżyły Czesława Małkowskiego, że molestował je seksualnie, a jedną z nich – kobietę w zaawansowanej ciąży – zgwałcił. Śledztwo przejęła prokuratura w Białymstoku. Wiosną 2008 roku Małkowski został zatrzymany i postawiono mu zarzuty. Po sześciu miesiącach w areszcie, wyszedł na wolność. W listopadzie 2008 roku mieszkańcy miasta odwołali go ze stanowiska w referendum.

Termin zakończenia tego śledztwa wyznaczony jest na koniec grudnia. – Wciąż czekamy na nowe opinie biegłych w tej sprawie. Wstępnie zapowiedziano nam, że mają one być gotowe w listopadzie – poinformował „Gazetę” Adam Kozub, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Kontrkandydatami Czesława Małkowskiego będzie m.in. obecnie urzędujący Piotr Grzymowicz (startujący z poparciem PSL), były prezydent Janusz Cichoń (PO), a także Marcin Kulasek (SLD).

Reklamy

One comment on “Czesław Małkowski, były prezydent Olsztyna, odwołany w listopadzie 2008 po tzw. seksaferze, wraca do gry. Ogłosił, że będzie się ubiegał o utracony urząd.

  1. lsajdak pisze:

    Po prostu ręce opadają!!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s