Bielan, Kamiński i Poncyljusz zrezygnowali z członkostwa w PiS

Paweł Poncyljusz, Adam Bielan i Michał Kamiński zrezygnowali z członkostwa w partii, choć jak podkreślają nie był to krok łatwy. Poncyljusz swoją rezygnację wysłał faksem.

– Jest to związane z coraz większą różnicą między naszymi poglądami, a poglądami kierownictwa partii – powiedział Bielan. Zaznaczył, że on i Kamiński decyzję podjęli już wcześniej, jednak nie chcieli jej upubliczniać w czasie kampanii przed wyborami samorządowymi.

Michał Kamiński podkreślił, że rezygnacja z członkostwa w PiS „nie była krokiem łatwym, ale została podyktowana zasadniczą różnicą w poglądach na temat linii politycznej PiS i brakiem możliwości dyskusji na ten temat.

Kamiński zastrzegł, że decyzja ta nie ma nic wspólnego z powstaniem stowarzyszenia „Polska jest najważniejsza”, bo – jak podkreślił – stowarzyszenie nie zastąpi partii politycznej.

Wyrzucona z PiS Joanna Kluzik-Rostkowska ogłosiła powstanie „PJN” we wtorek. Towarzyszyli jej: Elżbieta Jakubiak, poseł PiS Paweł Poncyljusz i eurodeputowani PiS: Paweł Kowal, Michał Kamiński i Adam Bielan:

Komitet Polityczny PiS wykluczył Elżbietę Jakubiak i Joannę Kluzik-Rostkowską z partii na początku listopada. Jako powód podano działanie na szkodę partii i łamanie statutu PiS.

Z informacji PAP zbliżonych do kierownictwa partii wynika, że w sobotę zebrał się komitet polityczny PiS.

Poncyljusz mówił, że jeśli posłanki nie wrócą do partii, to odejdzie.

Jak poinformował dziś – swoją rezygnację przesłał faksem w sobotę rano.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s