Najnowszy sondaż Homo Homini. Tylko 7 proc. różnicy między PO a PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ten weekend, Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na 32 proc. poparcia, Prawo i Sprawiedliwość na 25,2 proc. – wynika z sondażu Instytutu Homo Homini dla Polskiego Radia. W porównaniu z badaniem sprzed tygodnia PO straciła 4,7 pkt proc.; PiS zyskało 0,3 pkt proc.

W parlamencie znalazłyby się także: Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 16,1 proc. (spadek o 0,9 pkt proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe – 7,6 proc. (spadek o 0,7 pkt. proc.).Poza Sejmem znalazłoby się ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza – 4,1 proc. (wzrost o 1,3 pkt proc.). Progu wyborczego nie przekroczyłby także Ruch Poparcia Palikota – Nowoczesna Polska z wynikiem 2,1 proc. (spadek o 0,4 pkt proc.).

Według badania 11,2 proc. respondentów nie było zdecydowanych na kogo zagłosować, to o ponad 5 pkt proc. więcej niż tydzień temu.

Według sondażu, gdyby wybory odbyły się w ten weekend, frekwencja wyniosłaby 57,6 proc.; 35 proc. respondentów odpowiedziało, że nie wzięłoby wtedy udziału w wyborach.

Homo Homini przeprowadził badanie telefoniczne w piątek, 25 marca na reprezentatywnej grupie 1100 Polaków.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s